۱) مراحل راه‌اندازی سرویس به چه صورت است؟
arrow

مرحله اول

تخصیص پورت و پی‌گیری مراحل رانژه خط در مرکز مخابراتی رانژه شدن خط از طرف مخابرات تماس برای هماهنگی زمان نصب سرویس حضور کارشناس یا نصب تلفنی با همکاری واحد پشتیبانی فنی

مرحله دوم

امضای قرارداد به صورت آنلاین از طریق سایت یا ارسال توسط پیک و یا مراجعه حضوری به یکی از دفاتر نمایندگی نکته: در هنگام خرید، شناسه کاربری و رمز عبور از طریق پیامک برای شما ارسال می‌شود و شما می‌توانید وارد پنل کاربری شده و روال قرراداد را پیش ببرید

۲) اصطلاح خط رانژه یعنی چه؟
arrow

خط رانژه

خط رانژه خط تلفنی است که می‌تواند در فرکانس‌های متفاوت به صورت هم‌زمان Voice و Data را روی یک خط منتقل کند. بنابراین قابلیت ارایه‌ی سرویس +ADSL/ADSL2 تنها روی خطوط رانژه وجود دارد.

نحوه استفاده

قبل از این که بتوانید از خط تلفن خود به عنوان خط +ADSL/ADSL2 استفاده کنید باید این خط از طرف مخابرات و به درخواست شرکت ارایه دهنده‌ی سرویس، رانژه شود.

۳) آیا با تغییر خط رانژه، زمان و ترافیک سرویس فعلی صفر می‌شود؟
arrow

اگر شروع دوره‌ی جدید سرویس شما هم‌زمان با تغییر خط رانژه باشد، ترافیک شما در شروع دوره صفر و از آغاز محاسبه می‌شود اما در صورتی که تغییر خط در میان دوره باشد ترافیک باقی‌مانده صفر نخواهد شد و پس از تغییر خط رانژه شما می‌توانید از مابقی ترافیک دوره‌ برخوردار شوید. بازه تغییر خط جز دوره مشترک محسوب می‌شود.